Hakkımızda

Biz Yatırımlarımızı
Herkesin Kazanması İçin Yaparız

Er Yatırım, Türkiye’nin en büyük gruplarından biri olan Er Şirketler Grubu’nun turizm alanına yatırım yapma kararı doğrultusunda 2005 yılında kuruldu. Kurulduğumuz tarihten itibaren, yatırımcı kimliğimize uygun lokasyonlarda arazi geliştirmeye ve 2013 yılı itibariyle de yatırımlarımıza başladık. “Markalı şehir içi otel yatırımcısı” olma ve uluslararası fon değerine sahip bir gayrimenkul portföyü yaratma hedefimiz doğrultusunda, 300 milyon dolarlık bir yatırımla 10 yılda 20 otel yapma kararı aldık. Uluslararası büyük otel markalarıyla görüşmeler yaparak 2014 yılında, dünyanın en büyük otel gruplarından Starwood Grubu’yla yaptığımız anlaşma ile Four Points by Sheraton markasının franchise hakkını aldık. 2015 yılı itibariyle, otel yatırımlarımıza start verdik. İstanbul Kağıthane, Kartal, Ataşehir, Eminönü, İzmir Bayraklı ve Gebze’de aynı anda 6 projeye başladık. 2017’nin Haziran ayında İzmir’de ilk otelimizi hizmete açtık.Yakın zamanda hizmete girmesini hedeflediğimiz diğer otellerimiz sırasıyla; Four Points by Sheraton İstanbul Kağıthane , Four Points by Sheraton Gebze, Four Points by Sheraton Kartal, Four Points by Sheraton Ataşehir ve Eminönü Projelerimiz yer almaktadır.

Yönetim Kurulu Başkanı

AYHAN ERGENÇ

Dünya ticaretinin artması, ülkemizin büyümesi şirketlerin global dünyaya uyumunu getirmektedir. Kıtalararası ticari ilişkiler, kongre ve etkinliklerdeki artış, havayolu şirketlerinin sağladığı ekonomik biletler ve yeni destinasyonlara ulaşma gibi nedenler, iş amaçlı turizmin hızlı büyümesinde etkili rol oynuyor. Pazarın gelişmeye açık yapısı ise, bizim gibi otel yatırımcılarını ve dünyanın zincir markalarını harekete geçiriyor. Türkiye’nin turizmdeki otel yatırımları bu yöne doğru kayıyor.

Er Yatırım olarak dünyanın en önemli otel zincirlerinin, en seçkin temsilcisi olmak için çalışıyoruz. Geliştirmekte olduğumuz otel projelerinde uluslararası çok büyük otel zincirlerinden ciddi ortaklıklar gibi işbirlikleri teklifleri alıyoruz. “Yatırım tasarımı” kavramını bir şirket kültürü olarak kabul ediyoruz ve yatırımlarımızı herkesin kazanması için yapıyoruz.

Otel yatırımlarınızdaki önceliğimiz İstanbul… Ancak, hedeflerimiz arasında 10 yılda 20 otel yapmak olduğundan bu adedi özellikle Anadolu’ya, potansiyeli olan şehirlere de yayıyoruz. Gerçekleştireceğimiz yatırımlarla hem işletmesel karlılık hem de varlık değeri olarak güçlü bir portföy sahibi olan, hedeflediği segmentte kaliteli hizmetle pazarda lider olacağımız bir konuma gelmek istiyoruz.

Grubumuzun felsefesi; dürüstlük, hizmette ve üründe kalite… Süreklilik vizyonu ile; doğru planlanmış ve uygulanmış yatırımlarla, Türkiye’nin bu alanda göstereceği başarı trendini tüm ülke halkı ve turizmcilerle birlikte gururla takip edecek ve Er Yatırım olarak biz de yaptığımız yatırımlarla sektördeki yerimizi alacağız.

Genel Müdür

FERZAN ÇELİKKANAT

Türkiye artık turizmde deniz, kum ve güneş üçlemesinden uzaklaşarak, iş amaçlı seyahatlerin yükselen trendi ile doğru orantılı olarak iş turizminde büyüyor. Yerli ve uluslararası otel zincirleri bir yandan bünyelerindeki otel sayılarını arttırıp yaygınlaşırken diğer yandan müşteri profilinin değişen yapısına paralel yeni markalar geliştiriyorlar.

Uluslararası ve ulusal otel zincirleri, başta İstanbul olmak üzere büyük illere 5 yıldızlı markalarıyla gitmeyi tercih ederken, Anadolu’ya 3 ve 4 yıldızlı markalarıyla gidiyorlar. Özellikle Orta Doğu’dan gelen turist sayısındaki artış, o bölgenin büyük turizm şirketlerini de Türkiye’ye yatırım yapmaya teşvik ediyor. Son 10 yılda dünyadaki en büyük 10 otel zincirinden 9’u Türkiye’de gerek işletme anlaşması gerek isim hakları olarak faaliyet gösteriyor.

Er Yatırım olarak biz de, İstanbul başta olmak üzere, Türkiye çapında uluslararası zincir markalarla birlikte turizm yatırımlarımızı hayata geçirmekte kararlıyız. Şehir içi orta ölçekli iş otelleri yapmayı planlıyoruz. Şehir merkezlerinde veya ana aterleri üzerinde ulaşımı kolay, yaklaşık 80 ila 150 civarında, çalışan gruba yönelik 3 ve 4 yıldızlı oteller yapmayı hedefliyoruz. Eş zamanlı olarak İstanbul ağırlıklı olmak üzere Anadolu’nun İstanbul’un en önemli tamamlayıcı hizmet ayağını oluşturduğunu düşünmekteyiz. İzmir, Eskişehir, Konya, Mersin, Gaziantep, İzmit, Çanakkale, Adana, Mardin, Diyarbakır, Trabzon yer almayı planladığımız öncelikli şehirlerimizden bazıları olacak.

Turizm yatırımlarımızda arazi seçiminden, mimari tasarım ve uygulamaya kadar, tüm süreci, dünyada ekol olan otel zincirlerinin standartlarına ve değişen, gelişen günümüz insanının dinamik ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tamamlıyoruz.“Biz yatırımlarımızı herkesin kazanması için yaparız” prensibiyle hareket etmekteyiz ve belirlediğimiz hedefler doğrultusunda ilerlemekteyiz.

10

Yıllık
Tecrübe

20

Tamamlanan
Proje

200

Tecrübeli
Çalışan

8

Kazanılan
Ödül